Gıda İşleme Bölümü Öğrencilerinden Elazığ’a Teknik Gezi

Gıda İşleme Bölümü Öğrencilerinden Elazığ’a Teknik Gezi

Gıda İşleme Bölümü; Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi, Gıda Teknolojisi, Süt ve Ürünleri Teknolojisi Programları öğrencileri ile akademik personelimiz teknik gezi kapsamında Elazığ’da bulunan Gürbüzler Gıda San. Ltd. Şti.'ye ve İSAŞ Un-Yem Fabrikasına ziyaretlerini gerçekleştirdi.

Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Nurullah DEMİR koordinatörlüğünde gerçekleştirilen teknik geziye Gıda Teknolojisi Programı öğretim görevlilerinden Nursaç AKYOL KUYUCUOĞLU ile Esma Nur BULUT ve öğrencilerimiz katıldı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Meslek Yüksekokulu öğrencileri, 1960’dan beri Elazığ’da  kuruyemiş, çikolata, lokum, helva ile kahve gibi alanlarda üretimini sürdüren Gürbüzler Kuruyemiş ve  1998 yılından beri bölgesine ve ülkesine hizmet veren, yüksek kalite standartlarıyla un sektöründe el değmeden un üretimini gerçekleştiren, buğdaydan una kadar ürettiği tüm ürünleri otomasyon ile kontrol eden ve otomatik makinelerle paketleyip ülke ve dış pazara sunan İSAŞ Un Fabrikasını ziyaret ettiler. Aynı zamanda sertifikalı depo faaliyeti gösteren firma Toprak Mahsulleri Ofisi ve Tarım Kredi Kooperatifi adına hizmet vermektedir. Kendilerine 

Teknik geziye katılan öğrenciler okulda teorik olarak gördükleri ders konularını sahada uygulamalı olarak görme fırsatı yakaladılar. Firma yetkililerine personelimize ve öğrencilerimize göstermiş oldukları misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ederiz.